+370 686 75580
Norite palengvinti neregiams orientuotis Jūsų aplinkoje?
Galime padėti pritaikyti Jūsų aplinką (infrastruktūrą) neregiams:
  • Supažindinti su šiuo metu pasaulyje taikomais sprendimais;
  • Parinkti Jūsų aplinkai tinkamiausias taktilines, garso ir kt. priemones;
  • Suprojektuoti, pagaminti, įrengti taktilinius sprendimus. Apie juos informuoti Lietuvos neregius.
Registruokitės į nemokamą konsultaciją! NORIU PASIKONSULTUOTI IR GAUTI PIRMINĮ PASIŪLYMĄ

Lauko ir vidaus aplinkos pritaikymas neregiams ir silpnaregiams

Taktiliniai ženklai ir žymėjimai

isejimu ir kt zymejimas WC zenklai taktiliniai siuksledezes zenklai taktiliniai

1. Taktilinių ženklų pavydžiai nurodantys įėjimą, išėjimą, tualetus, šiukšliadėžes.


balsavimo biuleteniai muziejiniai uzrasai brailio rastu tureklu zymejimas br

2. Balsavimo biuleteniai Brailio raštu skirti silpnaregiams bei neregiams balsuoti savarankiškai.

3. Muziejaus istorinė informacija aprašyta Brailio raštu ant plieno lentelių, kad silpnaregiai, bei neregiai galėtų perskaityti.

4. Turėklų žymėjimas Brailio raštu skirtas neregiams bei silpnaregiams perduoti informaciją apie pastato aukštą, paskirtį ir pan.audijo aprasymai ir vertimai

5. Audio aprašymai ir vertimai pritaikomi ne tik neregiams ir silpnaregiams perduoti informaciją garsu.

Taktiliniai planai

Lauko ar pastato erdvės taktilinis planas. Skirtas ne tik regėjimo negalią turintiems žmonėms lengviau orientuotis didelėje pastato vidaus aplinkoje. Jame iškiliai, kad būtų patogu apčiuopti, pažymėti svarbūs objektai: pastatai, gatvės, įėjimai, išėjimai, laiptai, parkingai, liftai, WC, rūbinės, stotelės ir t.t. Informacija pateikta ir Brailio raštu.

taltilinis planas plastikas aikštė plastikas Reha parodos planas

1. Taktilinis lauko erdvės planas. Jame iškiliai, kad būtų patogu apčiuopti, pažymėti pastatai, laiptai, parkingai, gatvės, pėsčiųjų perėjos. Informacija pateikta ir Brailio raštu.

2. Taktilinis lauko erdvės planas. Jame iškiliai, kad būtų patogu apčiuopti, pažymėtos gatvės, stotelės, pastatai, pėsčiųjų perėjos, laiptai ir t.t. Informacija pateikta ir Brailio raštu.MUZIEJAUS planas patalpu planas tiflo planas patalpos

3. Vieno aukšto patalpų taktilinis planas. Skirtas silpnaregiams ir neregiams lengviau orientuotis didelėje pastato teritotijoje bei rasti reikiamą patalpą. Patalpos, laiptai, įėjimai ir išėjimai yra sužymėti, sunumeruoti ir aprašyti Brailio raštu.

4. Padidintas vidaus patalpų vieno aukšto taktilinio plano pavyzdys. Jį liesdami neregiai orientuojasi patalpoje (kur yra įėjimas, išėjimas ir pan.) bei perskaito Brailio raštu pateiktą informaciją.

5. Taktilinis liečiamasis patalpos planas su aprašymais, bei žymėjimais Brailio raštu. Skirtas ne tik regėjimo negalią turintiems žmonėms lengviau orientuotis didelėje pastato vidaus aplinkoje, pagal poreikį rasti tinkamą patalpą, kelią, bei įėjimą į ją ir pan.
metro planas nerpl patalpos planas ant laiptu tureklu plieninis palstikininis stendas

6. Taktilinis aukšto patalpų planas su numeravimais bei Brailio raštu. Skirtas neregiams lietimo būdu lengviau orientuotis didelėje patalpoje, bei rasti norimą vietą. Pagamintas iš nerūdyjančio plieno.

7. Taktilinis liečiamasis lauko viešosios erdvės (pvz. parko) išplanavimas iš plastiko skirtas ne tik regėjimo negalią turintiems žmonėms lengviau orientuotis didelėje parko teritorijoje, rasti išėjimus.aklųjų siplpnaregiu departamentas planas ant stovo plastikas taktilinis planas plastikas

8. Detalus taktilinis vidaus pastato vieno aukšto patalpų planas skirtas lengvai orientuotis ne tik regėjimo negalią turintiems žmonėms. Kabinetai sužymėti skirtingomis spalvomis bei aprašyti Brailio raštu. Pavaizduoti laiptai, įėjimai, išėjimai..

9. Geležinkelio stoties taktilinis liečiamasis planas bei jo aprašymai Brailio raštu. Skirtas ne tik regėjimo negalią turintiems žmonėms lengviau orientuotis dideliame pastate: rasti įėjimus, išėjimus, kavines, WC, liftus skirtus neįgaliesiems, bankomatą, kasas ir pan.


Daugiafunkciniai taktiliniai planai ir žemėlapiai

Tai išsamiausią informaciją teikiantis daugiafunkcinis spalvinis bei garsinis terminalas. Skirtas ne tik regėjimo negalią turintiems žmonėms. Jis itin patogus didelės vidaus ar lauko ervės orientacijai. Jame pavaizduotos, sunumeruotos ir įgarsintos patalpos, auto parkingai, liftai, įėjimai, išėjimai, laiptai ir pan. Žymėjimai Brailio raštu. Paspaudus atitinkamą mygtuką gaunama garsinė informacija.

info terminalas koledze planas ant stovo terminalas-1

1. Daugiafunkcinis informacinis terminalas su LCD ekranu. Sveikatingumo komplekso plano pavyzdys. Jame pavaizduotos bei sunumeruotos sveikatingumo patalpos, auto parkingai. Žymėjimai Brailio raštu. Paspaudus atitinkamą mygtuką gaunama garsinė informacija apie nagrinėjamą vietą.


patalpu planas planas ant stovo multisensorinis terminalas

2. Daugiafunkcinis spalvinis pastato vidaus išplanavimas skirtas ne tik regėjimo negalią turintiems žmonėms lengviau susiorientuoti didelėje pastato erdvėje, bei rasti pageidaujamą vietą. Didelio prekybos centro pavyzdys. Jame pavaizduotos, sunumeruotos ir įgarsintos patalpos, auto parkingai ir pan. Žymėjimai Brailio raštu. Paspaudus atitinkamą mygtuką gaunama garsinė informacija.

3. Daugiafunkcinis informacinis terminalas su LCD ekranu. Didelės mokymosi įstaigos plano pavyzdys. Jame pavaizduotos, sunumeruotos bei įgarsintos patalpos leidžia ne tik neregiams, bet ir matantiems žmonėms susirasti pageidaujamą informaciją, vietą. Žymėjimai Brailio raštu. Paspaudus atitinkamą mygtuką gaunama garsinė informacija apie reikiamą vietą.

4. Informacinis bei garsinis lauko terminalas skirtas silpnaregiams, neregiams, bei matantiems žmonėms, pagal poreikius bei galimybės, lengviau susiorientuoti teritorijoje.zoo planas Zoologijos sodo taktilinis žemėlapis

5. Liečiamasis, garsinis bei vaizdinis taktilinis didelės lauko teritorijos planas pagamintas stovėti lauke. Skirtas ne tik regėjimo negalią turintiems žmonėms orientuotis didelėje Zoologijos sodo teritorijoje. Paspaudus mygtuką gaunama informacija apie tam tikrą plano dalį. Yra užrašai Brailio raštu.

Aplinkos pritaikymas

Taktiliniai vedimo takeliai laiptu zimejimas briaunu, laiptu zimejimas

1. Taktiliniai vedimo takeliai skirti neregiams orientuotis lauko erdvėje, neišklysti iš kelio. Vedimo takeliai gali būti pagaminti iš metalo arba plastiko. Montuojami tvirtinant kaiščiais arba klijuojami prie pagrindo.

2. Briaunų, laiptų pakopų žymėjimas skirtas ryškiau įžvelgti silpnaregiams. Taip pat silpnaregiams bei neregiams koja pajausti šiurkštesnio pagrindo laiptų pabaigą. Montuojama tose vietose, kuriose reiktų didesnio atsargumo, pvz.: kampai, susikertantys keliai, priešais įėjimus, laiptų pakopas, pėsčiųjų kelius.Taktilinės kraštų įspėjimo juostos Įėjimų, stiklinių durų ženklinimo priemonės

3. Taktilinės kraštų įspėjimo juostos skirtos neregiams ir silpnaregiams atskirti pavojingas vietas, pvz.: gatvių kraštus, geležinkelių pervažas ir pan. Montuojamos pavojingose vietose: ant kraštų, stačių peraukštėjimų ir t.t. Pagamintos iš plastiko arba metalo. Montuojamos mechaniškai arba klijuojamos.

4. Įėjimų, stiklinių durų ženklinimo priemonės skirtos silpnaregiams pažymėti stiklines duris bei pertvaras. Ryškių spalvų ant stiklinių durų, sienelių, pertvarų klijuojamos įspėjimo juostos.zoo planas Zoologijos sodo taktilinis žemėlapis

5. Garsiniai švyturiai. Skirti neregiams ir silpnaregiams orientuotis didelėse erdvėse. Leidžia neregiams savarankiškai judėti ir padidina saugumo lygį. Garsas aktyvuojamas telefonu arba spec. pulteliu. Šios sistemos montuojamos didelėse erdvėse, tarnauja kaip navigacijos ir informacijos priemonės neregiams. Gali būti įrengtos pastatuose ir už jų ribų. Veikia kaip orientavimo priemonė viešose vietose, biuruose, bankuose, ligoninėse, mokyklose, miesto erdvėse ir kitur. Gali būti montuojama į viešąjį transportą. Sistema susideda iš dviejų elementų: stacionarios stotelės su garsiakalbiu (garsinis švyturys) ir aktyvavimo pultelio. Neregys su savimi turi aktyvavimo pultelį, kuris pradeda skleisti garsinį signalą ir vibruoti iki garsinio švyturio likus 3 – 10 metrų. Tuomet neregys pulteliu aktyvuoja vieną iš trijų galimų garsinių pranešimų, kurie perduoda informaciją pvz. nusako kelią iki lifto, registratūros ar objekto lauke.